תביעת ביטוח לאומי

טרם הגשת תביעת נכות כללית או נכות מעבודה מומלץ לקבל יעוץ משפטי על מנת לסקור את  כל המסמכים הרפואיים שמצויים אצלך, ולבחון את הסיכויים לקבלת אחוזי נכות עפ”י סעיפי הליקויים המעוגנים בתקנות הביטוח הלאומי.

לאחר הגשת המסמכים – תוזמן לוועדה רפואית, הכוללת רופאים מקצועיים הנוגעים לבעיות מהם אתה סובל (אורתופד/נוירולוג וכד’), עקרת בית תוזמן גם לוועדה נוספת לבחינת תפקוד בבית. חשוב להציג בפני הועדה איך הליקוי משפיע על אובדן כושר ההשתכרות שלכם, וירידה ברמת החיים לצד הכאב והסבל היומיומי.

ניתן לערער על החלטות הביטוח הלאומי בטענת החמרה, רק בחלוף ששה חודשים לפחות מיום הועדה הרפואית האחרונה, ואז יש לקחת בחשבון שיפתחו מחדש את הדיון בתיק כולו ואולי יאבדו אחוזי הנכות שכבר השגתם, לכן שיקולי כדאיות משחקים כאן תפקיד חשוב בקבלת ההחלטה הנכונה.

משרדנו מטפל ב:
נכות כללית  |  נכות עבודה  | ייצוג בוועדות רפואיות
| תביעת שארים | תביעת סיעוד

סיפורי מקרה

מקרה שהגיע לפיתחו של משרדינו, אשה בשנות ה 50 לחייה הסובלת מפיברומיאלגיה ועוד מספר ליקויים ואשר נדחתה על ידי המוסד לבטוח לאומי לאחר שניסתה למצות את זכויותיה באמצעות אירגון מיצוי זכויות מוכר.

לאחר שפעלנו במספר מישורים וליווינו אותה למספר רופאים לקבלת חוות דעת רפואית הולמת הגשנו את המסמכים לבטוח הלאומי בטענת החמרה. 

לאחר שלוש וועדות רפואיות וועדה נוספת לבחינת תפקוד יומיומי של עקרת בית הגיעה הבשורה המיוחלת שבאה לעשות צדק עם אשה צעירה שאיבדה את כושרה להשתכר ולחשבונה שילשלה  17,000 ש”ח רטרואקטיבית ובנוסף קצבה חודשית על סך 1,800 ש”ח.

….

במקרה נוסף שנבחנה פגיעתו בעבודה של לקוח כבן 53 פועל בניין שנפגע במהלך עבודתו ונותר ללא כושר השתכרות  ללא נסיון מקצועי אחר ואינו דובר השפה העברית (עולה מתורכיה). הלקוח ניסה את מזלו מול הוועדה הרפואית של המוסד לבטוח לאומי כשהוא אינו מיוצג ונדחה.

לאחר שליווינו אותו לוועדה הרפואית במוסד לבטוח לאומי, הוכרה תביעתו לאחוזי נכות בגובה 19 אחוזים, מה שזיכה אותו במענק חד פעמי בגובה של 56,000 ש”ח.

המלצת המשרד

טרם פנייה למוסד לבטוח לאומי יש לקבל יעוץ משפטי ספציפי למקרה שלך. דע כי אין מועד ב למילוי הטפסים של המוסד לביטוח לאומי ולא תוכל לעדכנם בדיעבד !!!

 

פנו אלינו, נשמח לסייע בכל שאלה

פנו אלינו, נשמח לסייע בכל שאלה

למי שמורה המילה האחרונה ?

סיפור מקרה להתמודדות קלה מול המוסד לביטוח לאומי

כל אזרח נאלץ במהלך חייו להתמודד עם הליכים כאלה ואחרים מול רשויות מקומיות, ולא אחת אנו מרימים ידיים כשעומד מולנו גוף ממשלתי אשר פקידיו מחליטים בענייננו ומבחינתינו החלטתם סופית ואין על כך עוררין.

לא כך חשבה א’ כאשר הוזמנה להחקר במשרדי הביטוח הלאומי, לאחר שהגישה להם בקשה לתשלום דמי פגיעה בעבודה. א’ הוזמנה להחקר ודרשה את נוכחות עורך דינה בחקירה אולם נענתה בשלילה.

שלא כפי שציפה המוסד לביטוח לאומי, א’  לא קיבלה את הדברים כפשוטתם היות ונפגעה זכותה הבסיסית ליצוג כאשר היא מוזמנת לחקירה אשר לטענתה אינה שונה במהותה מחקירה פלילית במשטרה המזכה ביצוג.

עמדת הסירוב של הביטוח הלאומי הובילה את א’ לפיתחו של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב שדן במקרה.

בי”ד קבע כי הביטוח הלאומי קיבל החלטה לא סבירה ואף לא חוקית כאשר דחה את תביעתה של א’ על בסיס דרישתה ליצוג בעת החקירה.

אמנם בי”ד לא קיבל את העמדה  של א’ שהחקירה האמורה כמוה כחקירה פלילית, אולם מבחינת החוק הביטוח הלאומי כרשות מינהלית מחויב לפעול בסבירות, בשיקול דעת ובהוגנות כלפי מבוטחיו.

הוסיף בי”ד כי דחייה אוטומטית של הבקשה עקב דרישתה של א’  ליצוג אינה מוצדקת, במיוחד לאור העובדה כי קיימים מקרים אחרים בהם הביטוח הלאומי איפשר את היצוג בעת החקירה , מה שמצביע על כל כי אין מדיניות אחידה בנושא.

בסופו של יום ביטל בי”ד את דחיית תשלום דמי הפגיעה של א’, העביר למוסד לביטוח לאומי  את תביעתה להמשך טיפול ואף קנס את המוסד בהוצאות משפט ע”ס 2,500 ₪.

משרדינו מתמחה ביצוג מול המוסד לביטוח לאומי, בתביעות חדשות לנכות כללית ו/או נכות מעבודה ויצוג בוועדות ערר, אל תוותרו על זכויותיכם הבסיסיות מתוך חוסר ידע ובואו לקבל יעוץ בנושא . ידע משמעותו כוח.

 050-2399744

 לוי וייס עו”ד