הסכם שלום בית

משרדינו עוסק בגישור בין בני זוג שפניהם לפרידה ומציע הסכם שלום בית ולחילופין גירושין במקום שיש נכונות ורצון בין הצדדים לתת הזדמנות נוספת לקשר. המשמעות היא שההסכם מקבל תוקף משפטי כשפניכם לשלום בית אך כבר קובע מסמרות ביחס לתנאי הגירושין וניתוק הקשר.

סיפור מקרה:

במסגרת תביעה לשלום בית שהגישה האישה, הוציא בית הדין הרבני צו שמונע את האפשרות לפרק את השיתוף או למכור את הדירה…

הבעל מצדו הגיש תביעת גירושין, ובנפרד גם תביעת חלוקת רכוש בבית המשפט למשפחה. במסגרת זו קבע בית המשפט כי חלוקת הרכוש תתאפשר לאחר שבית הדין הרבני יסיר את צו המדור הייחודי, ובהתאם לכך הגיש הבעל בקשה לביטולו.

הבעל טען כי תביעת שלום הבית של אשתו היא תביעת סרק שכן חיי הנישואים שלהם היו רצופים מריבות וסכסוכים – רובם באשמתה – כך שאין טעם להמשיך את השיתוף בדירה.

לטענתו, במשך שנים אשתו הזניחה אותו ואת מטלות הבית, נהגה לבייש אותו בפני אחרים ובשלב מסוים “זרקה” אותו מחדר השינה והחליפה צילינדר.

לעומתו האישה טענה שתעשה הכל למען שיקום הנישואים, וביקשה שבית המשפט יותיר את הצו כדי לאפשר להם לנסות חצי שנה של שלום בית.

לפי גרסתה, מקור הסכסוך בבגידת בעלההיא סיפרה שגידלה את ארבעת ילדיהם לבדה ותמכה בקריירה שלובשלב מסוים, חשדה שהוא בוגד ושכרה חוקר פרטי, שהציג לה תמונות שבהן הוא מבלה עם נשים בלילה.

למרות הכל האישה הצהירה שהיא מוכנה ללכת לטיפול כדי לתקן את היחסים.

נישואים ריקים מתוכן

אבל אב בית הדין לא האמין שהאישה מעוניינת באמת בשלום בית. לשיטתו, הדברים שהצהירה בבית המשפט למשפחה ובבית הדין עצמו מעידים שהיא איבדה את האמון בבעלה ממזמן.

הדיין ציין כי כיום, אחרי נתק של שנים ונעילת חדר השינה – מעשה שהאישה הודתה בו – “הנישואין הם כקליפה ריקה מתוכן”. המריבות האינסופיות והמתיחות הקשה בבית – כפי שתוארו על ידי הרווחה – מעידות לטעמו של הדיין כי בני הזוג מאסו זה בזה, וככל הנוגע לבעל, גם בצדק.

הדיין הוסיף כי ההתרשמות היא שהאישה מעגנת את בעלה ומחזיקה בצו “כבקרנות המזבח” משום ש”חפצה היא לא בשלום בית אלא בבית עצמו“. 

לפיכך, בקשת הבעל התקבלה וצו המדור הייחודי שניתן לאישה בוטל. כעת ניתן יהיה לבצע את פירוק השיתוף על ידי מכירת הדירה.

המלצת המשרד

הכתוב אינו מחליף יעוץ משפטי. הקדימו קביעת פגישה על מנת ליצור בורכם את החליפה המתאימה לכם, את הנוסח המדויק המביע את רצונויכם והצרכים שלכם כך תחסכו זמן וכסף ותשמרו על שלמות המשפחה גם במועד הקרע.

הורדת מסמך מוכן מהאינטרנט תוך מילוי פרטיכם האישיים הינה טעות חמורה !!!

הרבה יותר קשה לתקן מסמך קיים מליצור מסמך חדש היות והנוהג בבתי המשפט הינו שהסכמים יש לקיים לכן ההסכם אינו ניתן למו”מ אלא בשינוי נסיבות מהותי.

.

חיה רונה לוי / עורכת דין

פנו אלינו ונשמח לסייע בכל שאלה

פנו אלינו ונשמח לסייע בכל שאלה