יפוי כח מתמשך

מה הקשר בין תחרות ריצה לאפוטרופוסות?

מה הקשר בין תחרות ריצה לאפוטרופוסות?
ל’ בשנות ה 40 לחייה הגיעה לבית המשפט לאחר שבעלה (45) מנכ”ל חברה גדולה, איש חכם ועשיר בידע, בעל מבנה גוף בריא נרשם לאחר תקופת אמונים למרוץ במהלכו קיבל אירוע מוחי ונזקק לטיפול ניתוחי. היא בקשה מבית המשפט למנות אותה כאפוטרופוס גוף ורכוש אך עקב התנגדות הוריו, קיבלה מינוי זמני בלבד עד לדיון בעניינם.

חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות עובר שינוי מהותי ויחד איתו גם אנחנו יכולים לקחת את המושכות ולתכנן טוב יותר את עתידנו המשפטי והרפואי.

גולת הכותרת של השינוי לחוק הם ההנחיות המקדימות, בהיבט רכושי, אישי ורפואי , אותם יכול כל אדם החל מגיל 18 לרשום ולהפוך למסמך משפטי מחייב שיהווה כ”יפוי כח מתמשך” והוא יהווה האורים והתומים שלנו בעת קרות אירוע מפתיע אשר פוגע ביכולתנו להביע דיעה בצורה צלולה .

אם עד כה יכולנו לערוך רק מסמך רפואי אשר יהיה לו תוקף משפטי קצוב של חמש שנים בלבד ו/או רק לכשנוגדר כחולה הנוטה למות, מעתה אנו יכולים ליצור מסמך שלם יותר עם הנחיות לגבי זהות האדם / אנשים שיטפלו בנו והנחיות באיזה מסגרת תפקיד הוא/ הם יפעלו. 
מסגרת התפקיד חשובה מאוד ומעלה המון תהיות ביחס לשאלות כמו:
איפה ארצה להמשיך לחיות במצב סיעודי? בבית או בבית אבות?
האם תרצה שינשימו אותך גם אם זה לא יאריך את חייך?
האם ארצה שישתמשו במוצרים הפנסיונים שחסכתי כל חיי ע”מ לממן את שהותי בבית אבות יוקרתי.
האם ארצה להמשיך לממן בהתנדבות מקור מסוים לו נידבתי כל חיי?
מי אתה רוצה שיתמנה בענינים רפואיים,מי אתה רוצה שיתמנה בענינים רכושיים?

המענה על שאלות אלו ואחרות הם תלוי חשיבה משותפת עם עורך הדין המוסמך לערוך יפוי כח מתמשך ואשר עבר הכשרה מתאימה על ידי משרד המשפטים.

המלצת המשרד

הכתוב אינו מחליף יעוץ משפטי. הקדימו קביעת פגישה על מנת ליצור בורכם את החליפה המתאימה לכם, את הנוסח המדויק המביע את רצונויכם והצרכים שלכם כך תחסכו זמן וכסף ותשמרו על שלמות המשפחה.

יפוי כח מתמשך ניתן לערוך רק באמצעות עורך דין שעבר הסמכה מטעם משרד המשפטיים!!!

מומלץ ללוות את המסמך בהנחיות רפואיות לפי חוק החולה הנוטה למות – הקובעות הנחיות רפואיות מדויקות ביחס לגופכם בעת טיפול חודרני/ניתוח/דרישה להזנה מלאכותית ועוד…

המסמך דורש מיופה כח עליו סומך הממנה, ניתן למנות יותר מאדם אחד, כמו לדוגמה בן הזוג ואחד הילדים עליו סומכים, או לחלופין למנותו כמחליף אם נבצר ממיופה הכוח לשמש בתפקיד.

 

פנו אלינו, נשמח לסייע בכל שאלה

פנו אלינו, נשמח לסייע בכל שאלה